Close

Kimler MYK Mesleki Yeterlilik Belgesi Sahibi Olabilir? Mehmet Murat Bozkurt (14 Eylül 2016)

 Ege Vizyon Akademi Mesleki Yeterlilik ve Belgelendirme Şirketi Ortağı ve Genel Müdür Mehmet Murat BOZKURT’  a kimler Mesleki Yeterlilik Belgesi Sahibi olabilir ? sorusunu yönelttik.
Sn BOZKURT;  MYK tarafından yayımlanan ulusal yeterliliklere göre mesleki yeterliliğini belgelendirmek isteyen herkes MYK belgesi sahibi olabilir. dedi.

BOZKURT; www.myk.gov.tr adresinde ve http://www.myk.gov.tr/index.php/en/snav-ve-belgelendirme/1936-kimler-myk-mesleki-yeterlilik-belgesi-__alabilir linkinde de cevap bulunabileceğini belirtti. Biz Ege Vizyon Akademi olarak MYK nın bizlere verdiği akreditasyon gereği belgelendirme yaparken klavuzluk görevimizi de en iyi şekilde yerine getirmeye çalışıyoruz. dedi.

Ege Vizyon Akademi ve diğer belgelendirme kuruluşlarının MYK dan yetkilendirildiğini söyleyen BOZKURT aracılık yapanlara, resmi vasfı olmadan talep toplayama adı altında emekçilerimizi yalnış yönlendirenlere dikkat edilmesi gerektiğini de dile getirdi.

Mesleki Yeterlilik Belgesi almak isteyenlerin talep ettikleri yeterlilikte yer alan başvuru şartlarına göre sınav ve belgelendirme başvurularını değerlendiridiklerini söyledi

 Başvuruları uygun bulunan adaylar, başvuruda bulundukları ulusal yeterlilikte yer alan esaslar doğrultusunda sınav ve/veya diğer ölçme yöntemlerine göre değerlendirilirler. Değerlendirme sonucunda başarılı olan kişiler MYK Mesleki Yeterlilik Belgesi almaya hak kazanırlar. dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.