Close

Kişi Birden Fazla Ulusal Yeterlilik İçin MYK Mesleki Yeterlilik Belgesine Sahip Olabilir Mi? Mehmet Murat Bozkurt (15 Eylül 2016)

Ege Vizyon Akademi Mesleki Yeterlilik Belgelendirme Şirketi Ortağı ve Genel Müdürü Mehmet Murat BOZKURT’ a Kişi birden fazla ulusal yeterlilik için MYK Mesleki Yeterlilik Belgesine sahip olabilir mi? sorusunu yönelttik.

Talep eden herkesin sınavları geçerli notu olmaları durumunda birden fazla ulusal yeterlilikte belge sahibi olabilmelerini mümkündür dedi.

Sınavların kolay olmadığını belirten BOZKURT, teorik, mülakat ve uygulama aşamalarında ayrı ayrı başarılı olmak gerektiğini sınavların tamamının kamera kaydına alınarak tamamlandığını, MYK nın sıkı denetimleri ve belgelendirme kuruluşlarının dikkatleri ile ortak bir seviyenin altında belge verilmediğini dile getiren BOZKURT, Kişi kendisini geliştirerek ya da hâlihazırda sahip olduğu diğer alan(lar)da bilgi, beceri ve yetkinliklerini kanıtlayarak, yatay ve dikey geçişlerle farklı ulusal yeterliliklerde ve seviyelerde belge alma imkânına sahiptir.

Sn BOZKURT’ a Hangi mesleklerde MYK Mesleki Yeterlilik Belgesine sahip olunabilir? sorusunu yönelelttik.

Tabiplik, diş hekimliği, hemşirelik, ebelik, eczacılık, veterinerlik, mühendislik ve mimarlık meslekleri ile en az lisans düzeyinde öğrenimi gerektiren ve mesleğe giriş şartları kanunla düzenlenmiş olan meslekler dışındaki tüm meslekler 5544 sayılı Mesleki Yeterlilik Kurumu Kanunu kapsamına girmektedir. dedi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.