Close

Mehmet Murat Bozkurt’ la Pazar Söyleşisi (10 Temmuz 2016)

Ege Vizyon Akademi Genel Müdürü Mehmet Murat BOZKURT, pazar sabahı kahvaltı söyleşimizde sorularımızı yanıtladı. 

” Öncelikle herkesin geçmiş Bayramını tebrik ederim. Hem yakınlarımızla kucaklaşma hem de yoğun çalışma tempomuza dinlenme arası olan bayram vesilesi ile verdiğimiz aranın son gününde sizlerle birlikte olmak güzel oldu ” cümleleri ile söyleşimize başyan BOZKURT’ a devamında;

Mesleki Yeterlilik ve Belgelendirme sektörünün gelişimi ve geleceği üzerine düşüncelerini sorduk.

Bu gün itibari ile Mesleki Yeterlilik ve Belgelendirme sektöründen umutlu olduğunu dile getiren BOZKURT, sektörün tüm taraflarının doğru ve etkin bir denetim mekanizması kurması, etkin bir şekilde uygulaması gerektiğini ifade etti.

Konuyu açmasını rica ettiğimiz BOZKURT, Mesleki Yeterlilik ve Belgelendirme sektörünün saç ayaklarının DEVLET, TÜRKAK, MYK, yetki almış ve alacak kuruluşlar, işverenler ve işçiler olduğunu söyledi. Artık dengelerin daha hassas olması gerektiğini söyleyen BOZKURT, altılı saç ayağının her parçasının bu sektörün değişmez ve önemli bir parçası olduğunu, her parçanın yetkisi ve sorumluluğu ne olursa olsun yasalara, hukuka ve ahlaka uygun davranması ile sektörün ilerleyeceğini söyledi.

Halen eleman çalıştıran tüm sektörlerin kalifiye ara eleman ihtiyacı olduğunu toplam kalite ve hizmet anlayışı eksikliğimizin dış piyasalarla rekabetimizi zayıflattığı gibi iç piyasada tüketicide ve hizmet alanlarlarda iç piyasa mal ve hizmetlerine güvenin azaldığını dile getirdi.

Dinamik bir ülkeyiz, genç bir ülkeyiz ve genç nüfusa sahip bir ülkeyiz diyen BOZKURT, hedefin KALİTE olması gerektiğini, katma değeri yüksek ekonomiye geçişin anahtarının Mesleki Yeterlilik ve Belgelendirme sisteminin adil, tarafsız, hakkaniyetli ve ahlaki yönetilmesi ve yürütülmesinin bu yüz yılın ortalarında ülkemizi beş büyük ekonomiden biri yapacak önemli unsurlardan biri olduğunu söyledi.

Firması Ege Vizyon Akademiyi sorduğumuz BOZKURT

Firmam hakkında konuşmayacağım, yaptığımız ve yapacağımız doğru ve güzel emsal olmayı hedeflediklerini söyleyen Mehmet Murat BOZKURT çok yolumuz var. Çok çalışacağız, Bizi biz değil hizmet ettiğimiz ve edeceğimiz insanlarımız konuşsun. dedi.

Herkese iyi pazarlar diyen BOZKURT ‘ a biz de teşekkür ediyor, başarılar diliyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir