Close

Mesleki Yeterlilik Belgesi İle “Ne İş Olsa Yaparız” Dönemi İtiyor. M. Murat Bozkurt (15 Eylül 2016)

Ege Vizyon Akademi Mesleki Yeterlilik ve Belgelendirme Şirketi Genel Müdürü Mehmet Murat BOZKURT, Mesleki yeterlilik belgesi ile “Ne iş olsa yaparız” dönemi bitiyor. dedi.

BOZKURT, Mesleki yeterlilik belgesinin sınav sürecinin son aşamasında kişinin 5 yıllığına kullanma hakkı olan bir belge olduğunu söyledi. Mühim olan belgeye sahip olabilmek için kişilerin mesleki yeterliliklerinin sınandığı sınavları başarabilmeleri olduğunu söyleyen BOZKURT, Mesleki yeterlilik belgesi ile bilgisi ve el becerisi yeterli olanların sahip olabileceğini söyledi.

BOZKURT, Mesleki yeterlilik belgesi ile vasıfsız iş gücünün vasıflandırılacağını bilgi ve becerilerine göre seviye 2, seviye 3,  seviye 4, seviye 5 gibi derecelendirmeler ile işverenlerin de aradıkların beceri düzeyine göre eleman seçimlerini Mesleki yeterlilik belgesine bakarak yapabileceklerini dile getirdi.

Zaman içerisinde mesleki yenilenmeyi de hızlandıracağının söyleyen BOZKURT, ara elemen sıkıntısının Mesleki yeterlilik belgelendirme sistemi ile beş on yıl içerisinde  azalacağını düşündüğünü söyledi.

Son olarak Mesleki Eğitimin önemine dikkat çeken BOZKURT, mesleki eğitim süreçlerinin de ivedilikle günün koşullarına göre revize edilmesi ve yaygınlaştırılması gerektiğini söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir