Close

MYK Belgeli İşçi Çalıştıran İşverene 48 Aylık SGK Teşviği (25 Ağustos 2016)

Mesleki Yeterlilik Belgesi Teşviklerinde MYK-SGK-İŞKUR İşbirliği

Mesleki Yeterlilik Kurumu(MYK), Sosyal Güvenlik Kurumu(SGK) ve Türkiye İş Kurumu(İŞKUR) arasında gerçekleştirilen işbirliği kapsamında yapılan çalışmalar sonucunda MYK-SGK veri bağlantısı (web servisi) kuruldu.
MYK-SGK arasında kurulan web servisi ile 6111 sayılı kanun kapsamında uygulanan MYK Mesleki Yeterlilik Belgesi sahibi kişileri istihdam eden işverenlerin 48 aya varan işveren primlerinin devlet tarafından karşılanması uygulaması artık internet üzerinden gerçekleştirilecek.
MYK portalından 6111 sayılı kanunda belirtilen şartları taşıyan tüm mesleki yeterlilik belgesi sahipleri SGK sistemine online olarak iletilecek, böylelikle 48 aya kadar olan işveren primi muafiyetlerinden işverenler belge ibrazıyla SGK’ ye başvuru yapmak zorunluluğunda kalmayacaklar.

Mesleki Yeterlilik Kurumunun resmi internet sitesinde haberimizn metnini bulabilirsiniz. http://www.myk.gov.tr/index.php/tr/haberler/36-departman3/1558-mesleki-yeterlilik-belgesi-teviklerinde-myk-sgk-kur-birlii

Ege Vizyon Akademi yöneticileri ve personeli olarak sizlerin her türlü sorusuna yardımcı olabileceğimiz iletişim hattımız 0 232 484 4 494

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir